مقالات

اسلینگ سیم بکسل چیست؟

اسلینگ سیم بکسل؛ از اجزای مهم و کاربردی در صنعت لیفتینگ

در صنعت لیفتینگ، محصولات بسیاری استفاده می‌شوند تا صنعت بتواند کارایی خود به خوبی به ثبت برساند. در این میان، سیم بکسل برای اتصال خود به ظرفیت برای کشش اجسام و لیفتینگ اجرام مختلف، نیاز به حلقه اسلینگ دارد. اگر برای شما سوال پیش آمده است که حلقه اسلینگ چیست و حلقه اسلینگ سیم بکسل چه کارایی را دارد، همراهی با ما در این مقاله و در ادامه می‌تواند کمک کننده باشد.

در این مقاله با بررسی انواع مختلف اسلینگ سیم بکسل، به دنبال آن هستیم تا شناخت بهتری را نسبت به این محصول ارائه کنیم. نکاتی که به شما کمک کند تا برای خرید یک حلقه اسلینگ سیم بکسل مناسب، بتوانید به خوبی اقدام کرده و یک نتیجه مناسب را به دست آورید. امید است همراهی ما در ادامه و خواندن نکات بیان شده، بتواند به شما در داشتن یک انتخاب مناسب و کارامد کمک کننده باشد.

اسلینگ سیم بکسل؛ سازه‌ای مکانیکی با مدل‌های مختلف و متعدد

زمانی که قرار است سیم بکسل به ماشین یا جسمی متصل شود، لازم است تا از یک حلقه متناسب با سیم بکسل برای آن استفاده شود. حلقه اسلینگ سیم بکسل، به عنوان یک ابزار کارامد در این میان، می‌تواند نقش مهمی را در صنعت لیفتینگ بر جای بگذارد. این جز کوچک اما حیاتی، نقشی تاثیرگذار بر روی نحوه جابه‌جایی و لیفت دارد. از همین رو با خرید و انتخاب یک گزینه درست و مناسب از این حلقه، می‌توانید به انتخابی کامل برای آن دست پیدا کنید. انتخابی که به شما کمک کند تا بتوانید از این سازه مکانیکی در کنار دیگر سازه‌های صنعت لیفتینگ به خوبی استفاده کنید.

اسلینگ سیم بکسل به صورت معمول از سه بخش اصلی تشکیل می‌شود. بخش اول آن را می‌توان شگل یا قلاب موجود دانست. این قلاب به بار متصل می‌شود تا بتواند به خوبی آن را حمل کند. بخش دوم اسلینگ سیم بکسل، شامل رشته طنابی منعطف است که به بخش سوم متصل می‌شود. بخش سوم حلقه فولادی دیگری است که تمامی شاخه‌های اسلینگ به آن متصل می‌شوند.

 

اسلینگ سیم بکسل

اسلینگ سیم بکسل

انواع مختلف اسلینگ سیم بکسل موجود در بازار برای استفاده

از آنجایی که ممکن است بارهای مختلفی نیاز به جابه‌جایی داشته باشند، استفاده از حلقه اسلینگ سیم بکسل نیز برای نیازهای متفاوتی صورت می‌گیرد. از همین رو زمانی که به دنبال به‌کارگیری حلقه اسلینگ سیم بکسل هستید، باید توجه داشته باشید که مدل‌های مختلفی از این محصول وجود دارد. مدل‌های مختلفی که برای شما تنوع بیشتری را به وجود آورده و می‌تواند منجر به خرید و انتخاب بهتری برای استفاده از سیم بکسل شما شود. برای آن که بتوانید به یک انتخاب درست و مناسب در این باره دست پیدا کنید، لازم است تا نسبت به هریک از این محصولات شناخت درستی را داشته باشید. شناختی که آن را با نیاز خود تطبیق زده و به بهترین شیوه ممکن آن را انتخاب نمایید. اصلی‌ترین انواع اسلینگ سیم بکسل موجود در بازار عبارت است از:

اسلینگ سیم بکسل یک شاخه

اسلینگ سیم بکسل یک شاخه را می‌توان رایج‌ترین انواع سیم بکسل موجود در بازار دانست. این انواع از اسلینگ سیم بکسل، معمولا به منظور جابه‌جایی باری کم حجم و کم وزن مورد استفاده قرار می‌گیرد. به صورت معمول زمانی که می‌توان بار را به وسیله یک اسلینگ سیم بکسل حمل کرد و یک اسلینگ توانایی حمل این بار را دارد، استفاده از اسلینگ سیم بکسل تک شاخه کاملا رایج خواهد بود.

اسلینگ سیم بکسل چند شاخه

در مقابل اسلینگ سیم بکسل یک شاخه، انواع اسلینگ سیم بکسل چند شاخه قرار دارد. اسلینگ سیم بکسل چند شاخه به گونه‌ای طراحی شده است که بتواند اجسام با بارهای زیاد و حجم‌های متفاوت را نیز حمل کند. اگر بار شما دارای حجم و ظاهری چند بعدی است که به وسیله اسلینگ تک شاخه امکان حمل آن وجود ندارد، اسلینگ سیم بکسل چند شاخه می‌تواند مشکل شما را حل کند.

این انواع اسلینگ سیم بکسل، در مدل‌های دو شاخه، سه شاخه، چهار شاخه و پنج شاخه در بازار موجود است. به وسیله این انواع اسلینگ سیم بکسل، می‌توان شاخه‌های مختلف را در چند قسمت متفاوت از بار قرار داد. به این وسیله بار از چند جهت به سیم بکسل متصل خواهد بود و می‌تواند حمل و نقل امن‌تری را برای آن به وجود آورد.

 اسلینگ سیم بکسل شگل دار

اسلینگ‌های یک یا چند شاخه همگی در مدل‌های شبیه به حرف انگلیسی s تولید می‌شوند. برخی از بارها به وسیله این انواع اسلینگ سیم بکسل قابلیت حمل را ندارند و ممکن است نتوان به این ترتیب آن‌ها را حمل کرد. از همین رو نیاز است تا این بارها به وسیله اسلینگ سیم بکسل شگل‌دار حمل شوند. نوعی از اسلینگ که از ترکیب قلاب و شگل تولید شده است و شگل به صورت مستقیم به بار متصل خواهد شد.

اسلینگ سیم بکسل سوکت دار

انواعی از اسلینگ نیز وجود دارند که به صورت سوکت دار به تولید و استفاده می‌رسند. این مدل از اسلینگ سیم بکسل، امکان باز و بسته شدن را داشته و می‌توان آن را برای متصل کردن یا جدا نمودن بار تنظیم کرد. به صورت معمول، جنس تولید کننده این انواع از اسلینگ، از فلز سخت بوده که دارای مقاومت بسیاری است. از همین رو دوام خوبی داشته و می‌تواند وزن اجسام سنگین را نیز به خوبی تحمل کند. البته گفتنی است که در این مدل از اسلینگ، امکان اتصال هم به قلاب و هم به شگل برقرار است و براساس نوع نیاز خود می‌توان این اتصال را انتخاب نمود. بهترین نوع اسلینگ سیم بکسل امروزی موجود در بازار، این نوع اسلینگ بوده و به صورت کلی دوام و استفاده بیشتری را نیز نسبت به دیگر انواع اسلینگ موجود در بازار دارد.

عوامل مهم و حیاتی در انتخاب و خرید اسیلنگ مناسب برای سیم بکسل

زمانی که به دنبال خرید و استفاده از اسلینگ سیم بکسل هستید، لازم است تا به برخی نکات توجه ویژه‌ای را داشته باشید. این نکات می‌تواند به شما کمک کند تا بتوانید برای اسلینگ سیم بکسل بهتری را براساس نیاز خود خریداری کنید و به یک انتخاب درست، در کنار استفاده مناسب دست پیدا کنید. مهم‌ترین عوامل حیاتی در خرید و انتخاب اسلینگ سیم بکسل مناسب عبارت است از:

  1. توجه به میزان اندازه و وزن بار برای بررسی میزان تحمل اسلینگ سیم بکسل
  2. بررسی شکل بار در زمان خریداری اسلینگ سیم بکسل (انتخاب سیم بکسل یک شاخه یا چند شاخه)
  3. بررسی دمای موجود در محیط و دمای بار و تطبیق آن با جنس اسلینگ مورد استفاده
  4. دقت به میزان حساسیت مواد مورد جابه‌جایی و انتخاب اسلینگ سیم بکسل مناسب براساس چیستی بار
  5. توجه به محیط جابه‌جایی بار تا رسیدن بار به مقصد

آخرین نکات درباره اسلینگ سیم بکسل

زمانی که به دنبال استفاده از اسلینگ سیم بکسل هستید، حتما به خوبی متوجه شده‌اید که این محصول نیز دارای انواع مختلف و متنوعی است. اسلینگ سیم بکسل با داشتن تنوع بالا، گزینه‌های مختلفی را برای استفاده بارهای مختلف ایجاد می‌کند. گزینه‌های مختلف و متعددی که هریک با دیگری متفاوت بوده و برای جابه‌جایی برخی از انواع بار مناسب هستند. اگر به فکر خرید و استفاده از اسلینگ سیم بکسل برای جابه‌‎جایی بار خود هستید، حتما نسبت به برخی نکات و ویژگی‌های بار و انواع اسلینگ سیم بکسل توجه و دقت کافی را داشته باشید. به این ترتیب می‌توانید به بهترین گزینه مناسب در این زمینه دست پیدا کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *